2024 Ford Bronco Sport Outer Banks 4dr 4x4
| Dearborn Ford Price : | $33,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 29,970 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 3FMCR9C6XRRF08122 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | NT186A |
History
Fresh trade from a previous Dearborn customer. This 2024 Ford Bronco Sport O
| Dearborn Ford Price : | $63,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 141,464 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1FT8W3BT3RED01419 |
| Fuel Type: | Diesel |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | PS278 |
History
We purchased this 2024 Ford F-350 specifically to meet the high demand for S
2024 Ford Escape PHEV 4dr Front-Wheel Drive
| Retail Price: | $31,595 |
| Dealer Discount: | $2,487 |
| Dearborn Ford Price : | $29,108 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 42,153 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMCU0E16RUB28442 |
| Fuel Type: | Hybrid |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | P3917 |
One Owner, 120 Points service inspection, 90days/4800kms Cam Clark Peace of Mind Guarantee, Full Transparency, Plug-In Hybrid, Detail and full tank of fuel with purchase!
2024 Ford Escape Plug-In Hybrid FWD 2.5L 4D Sport Utility Black Metallic
Condition
.....Read MoreLire la suite2024 Ford Bronco Big Bend 2dr 4x4
| Dearborn Ford Price : | $45,869 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 20,093 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1FMDE7AH2RLA44864 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 9K2582 |
BLUE METALLIC 2024 FORD BRONCO
History
Born for adventure, our No Accidents Reported 2024 Ford Bronco Big Bend 2 Door 4X4 sets a bold benchmark for capability in Velocity Blue Metallic! Powered by a TurboCharged 2.3 Li
2024 Ford Escape PHEV 4dr Front-Wheel Drive
| Retail Price: | $32,428 |
| Dealer Discount: | $5,342 |
| Dearborn Ford Price : | $27,086 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 34,616 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMCU0E12RUA62486 |
| Fuel Type: | Hybrid |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2586 |
BLACK 2024 FORD ESCAPE PLUG-IN HYBRID
History
Our 2024 Ford Escape Plug-in Hybrid delivers an electrifying advantage in Agate Black Metallic! Powered by a 2.5 Litre 4 Cylinder and an Electric Motor generating a combine
2024 Ford Bronco Wildtrak 4dr 4x4
| Retail Price: | $72,534 |
| Dealer Discount: | $6,794 |
| Dearborn Ford Price : | $65,740 |
| Mileage: | 48,385 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1FMEE2BP5RLA78486 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | G6198A |
History
This 2024 Ford Bronco Wildtrak was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln. It offers a Sasquatch package and has no reported accidents
Condition
Get into our 2024 Ford Bronco Wildtrak 4 Door 4X4
2024 Ford Bronco Sport Big Bend 4dr 4x4
| Dearborn Ford Price : | $30,640 |
| Mileage: | 34,524 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3FMCR9B63RRF16581 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26P015 |
History
This 2024 Ford Bronco Sport was originally purchased in Langley and was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln.
Condition
Bold and feisty, our 2024 Ford Bronco Sport Big Bend 4X4 embraces practica
2024 Ford Bronco Sport Big Bend 4dr 4x4
| Retail Price: | $34,034 |
| Dealer Discount: | $4,094 |
| Dearborn Ford Price : | $29,940 |
| Mileage: | 23,705 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Dark Grey |
| VIN: | 3FMCR9B66RRF15473 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | G6163A |
History
This 2024 Ford Bronco Sport Big Bend was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln. It is a one owner vehicle
Condition
Take your adventure further in our 2024 Ford Bronco Sport Big Bend 4X4 in Dar
2024 Ford Maverick Lariat Advanced All-Wheel Drive SuperCrew 4.5 ft. box
| Dearborn Ford Price : | $39,940 |
| Mileage: | 58,481 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3FTTW8R91RRA54710 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26P024 |
History
This 2024 Ford Maverick was purchased new in 2024 in Kelowna and traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln. It is a single owner, accident free vehicle
Condition
Our One Owner, No Accidents Reported
Loading More Vehicles ...