2022 Ford F-150 Lariat 4x4 SuperCrew Cab 5.5 ft. box
| Dearborn Ford Price : | $45,465 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 108,870 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTEW1EP8NKE57909 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | PS208 |
 History
Purchased as a buy-in due to high demand — this 2022 Ford F-150 Lariat with
| Retail Price: | $73,995 |
| Dealer Discount: | $3,000 |
| Dearborn Ford Price : | $70,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 111,988 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | N/A |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FT8W3BT3NEF00853 |
| Fuel Type: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | PT010 |
History
| Retail Price: | $54,995 |
| Dealer Discount: | $1,000 |
| Dearborn Ford Price : | $53,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 163,250 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | N/A |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1FT8W3BT5NEC79630 |
| Fuel Type: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TS859A |
2022 Ford Maverick Lariat All-Wheel Drive SuperCrew 4.5 ft. box
| Retail Price: | $35,995 |
| Dealer Discount: | $1,000 |
| Dearborn Ford Price : | $34,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 27,275 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3FTTW8F95NRA08179 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | QT060A |
History
Previous Dearborn Ford customer who upgraded to a brand new Maverick. This 2
2023 Ford Bronco Black Diamond
| Dearborn Ford Price : | $45,795 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 7,614 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Green |
| VIN: | 1FMDE5BH8PLB84997 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | PS281 |
HistoryÂ
• One-owner 2023 Ford Bronco Black Diamond, recently traded in.
• Equ
| Dearborn Ford Price : | $55,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 57,962 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Teal |
| VIN: | 1FMEE5DP0PLB09400 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | PT038 |
History
Trade in from a previous Dearborn Ford customer. This 2023 Ford Bronco with
2023 Ford Escape Platinum 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $35,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 29,150 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMCU9JZ9PUA57539 |
| Fuel Type: | Hybrid |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | CT134A |
History
Trade
This 2023 Ford Escape Platinum was traded in by a returning Dear
| Dearborn Ford Price : | $89,985 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 138,000 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FT8W3BM3PEC67181 |
| Fuel Type: | Diesel |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | PS289 |
History
• Traded in by local customers staying within the Dearborn Ford f
2024 Chrysler Grand Caravan SXT Front-Wheel Drive Passenger Van
| Dearborn Ford Price : | $35,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 11,530 km |
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 2C4RC1ZG3RR198029 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | RT137A |
History
Fresh trade from first time out of town customers. This 2024 Chrysler Grand Caravan SXT is a
Loading More Vehicles ...