2021 Kia Sportage SX 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $19,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 121,918 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | KNDPRCA60M7880073 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | QT354A |
History
This Sportage SX was recently traded in by a new Dearborn Ford customer. The
2020 Kia Sorento 2.4L LX 4dr All-Wheel Drive
| Retail Price: | $20,795 |
| Dealer Discount: | $3,000 |
| Dearborn Ford Price : | $17,795 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 109,117 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 5XYPGDA34LG686150 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | YS191A |
No Dealer Fees.
120 Points service inspection, 90days/4800kms Cam Clark Peace of Mind Guarantee, Full Transparency, AWD, Detail and full tank of fuel with purchase!
2020 Kia Sorento LX AWD 2.4L I4 DGI DOHC 16V L
.....Read MoreLire la suite2025 Kia Seltos EX 4dr All-Wheel Drive
| Retail Price: | $32,495 |
| Dealer Discount: | $2,088 |
| Dearborn Ford Price : | $30,407 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 31,982 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KNDEUCAA4S7798631 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P3926 |
No Dealer Fees.
Accident Free, 120 Points service inspection, 90days/4800kms Cam Clark Peace of Mind Guarantee, Full Transparency, Detail and full tank of fuel with purchase!
2025 Kia Seltos EX AWD 2.0L I4 MPI D
.....Read MoreLire la suite2018 Kia Sorento 2.0L SX Turbo 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $18,392 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 98,688 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 5XYPKDA18JG369790 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2601 |
BLUE 2018 KIA SORENTO
History
Get into our sporty 2018 Kia Sorento SX Turbo AWD in Blue and get ready for adventure! Motivated by a TurboCharged 2.0 Litre 4 Cylinder that serves up 240hp paired to a 6 Speed Automatic t
2020 Kia Sorento 3.3L SX 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $22,859 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 127,238 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 5XYPKDA51LG638489 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2611A |
GRAY 2020 KIA SORENTO
HISTORY
Ready for adventure, our No Accidents Reported 2020 Kia Sorento SX AWD, shown in Gravity Gray, boasts a dynamic blend of performance and refinement! Powered by an impressive 3.3 Litre V6 t
2020 Kia Sportage EX 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $21,163 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 57,000 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | KNDPNCAC0L7677975 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 5T0164A |
GREY 2020 KIA SPORTAGE
History
Our great-looking 2020 Kia Sportage EX AWD is a standout in Steel Grey! Powered by a 2.4 Litre 4 Cylinder that offers 181hp paired with a responsive 6 Speed Automatic transmission with Sp
2021 Kia Telluride SX Limited 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $30,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 124,785 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.8L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 5XYP5DHC7MG122389 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2606 |
BLACK 2021 KIA TELLURIDE
History
Impressive in size and style, our dynamic 2021 Kia Telluride SX AWD delivers more for your family in Black! Powered by a 3.8 Litre V6 generating 291hp paired with an 8 Speed Automatic t
2023 Kia Sportage LX 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $25,601 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 47,852 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | KNDPUCAF3P7085246 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6T0126A |
GREY 2023 KIA SPORTAGE
History
Get behind the wheel of our One Owner, No Accidents Reported, Low Kilometres 2023 Kia Sportage LX AWD in Gravity Gray, and start chasing adventures today! Motivated by a 2.5 Litre 4 Cylin
2023 Kia Sportage EX 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $27,340 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 67,000 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KNDPVCAFXP7093857 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2612 |
BLUE 2023 KIA SPORTAGE
HISTORY
Our One Owner, No Accidents Reported 2023 Kia Sportage EX AWD inspires confidence with its compelling Sapphire Blue good looks! Powered by a 2.5 Litre 4 Cylinder offering 187hp paired to
Loading More Vehicles ...