2024 Volkswagen Tiguan Comfortline 4dr All-Wheel Drive 4MOTION
| Retail Price: | $33,195 |
| Dealer Discount: | $3,200 |
| Dearborn Ford Price : | $29,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 56,582 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3VV2B7AX7RM141201 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P3912 |
Accident Free, 120 Points service inspection, 90days/4800kms Cam Clark Peace of Mind Guarantee, Full Transparency, AWD, Detail and full tank of fuel with purchase!
2024 Volkswagen Tiguan Comfortline AWD 2.0L TSI 8-Speed Automatic 4D Sport Utility Gray
Conditio
.....Read MoreLire la suite2016 Volkswagen Golf Sportwagon 1.8 TSI Trendline (A6) 4dr Front-Wheel Drive Wagon
| Dearborn Ford Price : | $13,998 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 159,992 km |
| Body Style: | Wagon |
| Engine: | 1.8L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3VWC17AU0GM521003 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 6T0113A |
BLACK 2016 VOLKSWAGEN GOLF SPORTWAGEN
History
Expand your horizons with our One Owner 2016 Volkswagen Golf SportWagen Trendline that's blazing fresh trails in Black! Powered by a TurboCharged 1.8 Litre 4 Cylinder t
2018 Volkswagen Tiguan Highline 4dr All-Wheel Drive 4MOTION
| Dearborn Ford Price : | $21,188 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 78,984 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3VV4B7AX0JM193525 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2607A |
BLACK 2018 VOLKSWAGEN TIGUAN
History
Our Low Kilometers 2018 Volkswagen Tiguan Highline 4MOTION in Black, Powered by a TurboCharged 2.0 Litre 4 Cylinder generating 184hp matched to an 8 Speed Tiptronic Automatic transm
2023 Volkswagen Golf GTI Autobahn (DSG) 4dr Hatchback
| Dearborn Ford Price : | $29,540 |
| Mileage: | 98,725 km |
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | WVWRA7CD3PW184532 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | S5607A |
History
This 2023 Volkswagen Golf is a great commuter car and is in great condition. It is a single owner vehicle with no reported accidents.
Condition
Our One Owner, No Accidents Reported 2023 Volkswagen Golf GTI Au
2024 Volkswagen Golf R (DSG) 4dr All-Wheel Drive 4MOTION Hatchback
| Dearborn Ford Price : | $47,940 |
| Mileage: | 23,151 km |
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | WVWEB7CD9RW145572 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26P070 |
Loading More Vehicles ...