2015 Honda Fit LX (M6) 4dr Hatchback
| Retail Price: | $11,995 |
| Dealer Discount: | $1,500 |
| Dearborn Ford Price : | $10,495 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 207,025 km |
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3HGGK5G56FM100814 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | PS253AA |
History
• Traded in by a brand new Dearborn Ford customer who upgraded into a F
2018 Nissan Titan XD PRO-4X Gas 4x4 Crew Cab 6.5 ft. box
| Dearborn Ford Price : | $33,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 105,632 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1N6AA1F47JN535524 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | CT228A |
History
Trade
This 2018 Nissan Titan XD PRO-4X Gas was traded in by out of tow
2019 Ford F-350 XL 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Dearborn Ford Price : | $61,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 168,672 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1FT8W3BTXKEF44246 |
| Fuel Type: | Diesel |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | PS219AA |
History
This Super Duty was traded in for a newer model and has been used as a relia
2019 Lexus IS 300 4dr All-Wheel Drive Sedan
| Dearborn Ford Price : | $31,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 84,310 km |
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | JTHC81D28K5034022 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TS864A |
History
This vehicle was taken in as a recent customer trade. It offers a blend of r
2020 Chevrolet Silverado 1500 RST
| Dearborn Ford Price : | $36,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 139,845 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1GCUYEET5LZ375876 |
| Fuel Type: | Diesel |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TS867A |
History
Fresh trade from a previous Dearborn customer. This 2020 Chevrolet Silverado
2020 Ford Edge SEL 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $19,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 117,114 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 2FMPK4J90LBA78287 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | PT044 |
History
This 2020 Ford Edge SEL was purchased directly from one of our Ford technici
2020 Ford F-350 Platinum 4x4 SD Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Dearborn Ford Price : | $58,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 193,696 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.7L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FT8W3BT5LED90885 |
| Fuel Type: | Diesel |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MT016A |
History
Trade
This 2020 Ford F-350 Platinum was traded in by a repeat Dearborn
| Retail Price: | $59,995 |
| Dealer Discount: | $1,000 |
| Dearborn Ford Price : | $58,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 148,030 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1GT59NEY3LF270168 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MT099A |
History
Trade in from a new out-of-town customer. This 2020 GMC Sierra 2500HD SLT de
2021 Ford Edge ST 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $53,995 |
Listed price does not include taxes, licensing fees or accessories. Price is plus $699 administration fee and financing fee where applicable.
| Mileage: | 86,582 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 2FMPK4AP2MBA55514 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | PT047 |
Loading More Vehicles ...