2020 Ford Edge SE 4dr All-Wheel Drive
| Retail Price: | $29,634 |
| Dealer Discount: | $1,694 |
| Dearborn Ford Price : | $27,940 |
| Mileage: | 25,430 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 2FMPK4G98LBB16890 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26P076 |
History
This 2020 Ford Edge SE was acquired and added to our inventory due to the high demand in Kamloops. This vehicle has low kms for the year and still has some remaining factory warranty left on it .
Condition
Ad
2020 Ford Ranger XLT 4x4 SuperCrew 5 ft. box
| Dearborn Ford Price : | $33,740 |
| Mileage: | 53,173 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Sport Red |
| VIN: | 1FTER4FH3LLA46392 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | R6088A |
History
This 2020 Ford Ranger was originally purchased new by local customers at Kamloops Ford Lincoln and was recently traded in for something new. It is a single owner vehicle with no reported accidents and has only 53,153kms.
Co
.....Read MoreLire la suite2020 Ford Ranger Lariat 4x4 SuperCrew 5 ft. box
| Retail Price: | $41,734 |
| Dealer Discount: | $5,210 |
| Dearborn Ford Price : | $36,524 |
| Mileage: | 82,567 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTER4FH6LLA12902 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | C6187B |
History
This 2020 Ford Ranger was recently traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln. It has no reported accidents and only 76,423kms.
Condition
Level up to our No Accidents Reported 2020 Ford Ranger Laria
2022 Chevrolet Silverado 1500 ZR2 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Retail Price: | $56,034 |
| Dealer Discount: | $10,309 |
| Dearborn Ford Price : | $45,725 |
| Mileage: | 121,596 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GCUDHEL3NG585649 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26P014 |
History
This 2022 Chevrolet Silverado is an accident free vehicle and was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln.
Condition
Born for the trail, our No Accidents Reported 2022 Chevrolet Silverado 1500 ZR2
2022 Ford Escape SEL 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $27,425 |
| Mileage: | 15,175 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1FMCU9H63NUB36715 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26P035 |
History
This 2022 Ford Escape was originally purchased in Nanaimo and was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln.
Condition
You'll love the upscale features our 2022 Ford Escape SEL AWD offers in Blue Met
2022 Ford F-150 XLT 4x4 SuperCrew Cab 5.5 ft. box
| Retail Price: | $41,734 |
| Dealer Discount: | $2,794 |
| Dearborn Ford Price : | $38,940 |
| Mileage: | 137,250 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.0L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTFW1E50NKE78434 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T6309A |
History
This 2022 Ford F150 XLT Sport was traded into Kamloops Ford Lincoln for a new Ford F350. It is a one owner truck with no reported accidents. This vehicle also offers an after market level kit and custom wheels/tires, bedliner and tow package
2022 Ford Maverick XLT All-Wheel Drive SuperCrew 4.5 ft. box
| Retail Price: | $32,934 |
| Dealer Discount: | $2,994 |
| Dearborn Ford Price : | $29,940 |
| Mileage: | 72,933 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3FTTW8F94NRA71063 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P6239A |
History
This 2022 Ford Maverick was recently was traded in by loyal customers to Kamloops Ford Lincoln for a new 2026 Maverick. It is a one owner, accident free vehicle with low mileage for the year and was driven locally in Kamloops. It comes with
2022 Ford Ranger XLT 4x4 SuperCrew 5 ft. box
| Dearborn Ford Price : | $40,740 |
| Mileage: | 48,666 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTER4FH8NLD13576 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26P042 |
History
This 2022 Ford Ranger is in great condition, and has no reported accidents.
Condition
Our 2022 Ford Ranger XLT SuperCrew 4X4 in Oxford White is built to tackle tough jobs and weekend adventures with equal con
2023 Chevrolet Colorado LT 4x4 Crew Cab 5 ft. box
| Dearborn Ford Price : | $43,640 |
| Mileage: | 22,005 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCPTCEK9P1200414 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26P039 |
History
This 2023 Chevrolet Colorado was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln and has no reported accidents.
Condition
Our 2023 Chevrolet Colorado LT Crew Cab 4X4 helps meet your demands with rugged re
Loading More Vehicles ...