| Mileage: | 163,570 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FM5K8F8XEGA81613 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | A6047A |
2018 Ford F-150 Lariat 4x4 SuperCrew Cab Styleside 5.5 ft. box
| Retail Price: | $39,543 |
| Dealer Discount: | $3,603 |
| Dearborn Ford Price : | $35,940 |
| Mileage: | 112,863 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTEW1EP7JFA45970 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6P067A |
2019 Ford Expedition Platinum 4dr 4x4
| Dearborn Ford Price : | $39,940 |
| Mileage: | 110,639 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Dark Grey |
| VIN: | 1FMJU1MT7KEA06527 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | N6065A |
History
This 2020 Ford Expedition was purchased brand new in 2019 in Quesnel. It was recently traded in to Kamloops Ford Lincoln by new customers and is a single owner, low mileage vehicle.
Condition
Stand out from th
2020 Ford F-250 XLT 4x4 SD Super Cab 8 ft. box
| Dearborn Ford Price : | $48,740 |
| Mileage: | 53,993 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1FT7X2B62LEC83841 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T6197A |
History
This 2020 Ford F250 XLT Supercab has only 53,994kms and has been regularly serviced and maintained at Kamloops Ford Lincoln since 2021.
Condition
Our rugged 2020 Ford F-250 XLT SuperCab 4X4 is ready for your t
2020 Ford F-350 Lariat 4x4 SD Crew Cab 8 ft. box SRW
| Retail Price: | $74,523 |
| Dealer Discount: | $7,583 |
| Dearborn Ford Price : | $66,940 |
| Mileage: | 110,460 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FT8W3BT5LEC65482 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T6105A |
History
This 2020 Ford F350 Lariat purchased new in 2021 in Vernon and was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln. It is a single owner vehicle with no reported accidents
Condition
Our powerful 2020 Ford
2020 Ford Ranger XLT 4x4 SuperCrew 5 ft. box
| Dearborn Ford Price : | $37,940 |
| Mileage: | 53,173 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Sport Red |
| VIN: | 1FTER4FH3LLA46392 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | R6088A |
History
This 2020 Ford Ranger was originally purchased new by local customers at Kamloops Ford Lincoln and was recently traded in for something new. It is a single owner vehicle with no reported accidents and has only 53,153kms.
Co
.....Read MoreLire la suite2021 Ford Explorer XLT 4dr 4x4
| Retail Price: | $32,954 |
| Dealer Discount: | $8,014 |
| Dearborn Ford Price : | $24,940 |
| Mileage: | 139,927 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Dark Grey |
| VIN: | 1FMSK8DH4MGB19339 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T6041B |
History
This 2021 Ford Explorer XLT was traded in by loyal customes Kamloops Ford Lincoln who were looking to move into something new. It is a one-owner, accident-free vehicle that was driven locally.
Condition
Our O
2022 Chevrolet Silverado 1500 ZR2 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Retail Price: | $56,034 |
| Dealer Discount: | $9,094 |
| Dearborn Ford Price : | $46,940 |
| Mileage: | 121,596 km |
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GCUDHEL3NG585649 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26P014 |
History
This 2022 Chevrolet Silverado is an accident free vehicle and was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln.
Condition
Born for the trail, our No Accidents Reported 2022 Chevrolet Silverado 1500 ZR2
2022 Ford Escape SEL 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $30,240 |
| Mileage: | 15,175 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1FMCU9H63NUB36715 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26P035 |
History
This 2022 Ford Escape was originally purchased in Nanaimo and was traded in by new customers to Kamloops Ford Lincoln.
Condition
You'll love the upscale features our 2022 Ford Escape SEL AWD offers in Blue Met
Loading More Vehicles ...