2014 Toyota Venza 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $18,794 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 92,311 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 4T3BA3BB1EU063925 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6T0152A |
WHITE 2014 TOYOTA VENZA
HISTORY
Be prepared for anything in our handsome One Owner 2014 Toyota Venza LE AWD in White. Powered by an energetic 2.7 Litre 4 Cylinder that offers 182hp paired with a 6 Speed Automatic trans
2016 Volkswagen Golf Sportwagon 1.8 TSI Trendline (A6) 4dr Front-Wheel Drive Wagon
| Dearborn Ford Price : | $11,984 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 159,992 km |
| Body Style: | Wagon |
| Engine: | 1.8L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3VWC17AU0GM521003 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 6T0113A |
BLACK 2016 VOLKSWAGEN GOLF SPORTWAGEN
History
Expand your horizons with our One Owner 2016 Volkswagen Golf SportWagen Trendline that's blazing fresh trails in Black! Powered by a TurboCharged 1.8 Litre 4 Cylinder t
2018 Kia Niro SX Touring 4dr Front-Wheel Drive Sport Utility
| Dearborn Ford Price : | $14,794 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 142,084 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.6L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | KNDCE3LC7J5186405 |
| Fuel Type: | Hybrid |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 6T0081B |
Espresso 2018 KIA NIRO
HISTORY
Take a look at our irresistible 2018 Kia Niro Touring, a compact hybrid crossover SUV that makes no compromises! Powered by a high efficiency 1.6 Litre 4 Cylinder and an electric motor th
2018 Kia Sorento 2.0L SX Turbo 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $18,922 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 98,688 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 5XYPKDA18JG369790 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2601 |
BLUE 2018 KIA SORENTO
History
Get into our sporty 2018 Kia Sorento SX Turbo AWD in Blue and get ready for adventure! Motivated by a TurboCharged 2.0 Litre 4 Cylinder that serves up 240hp paired to a 6 Speed Automatic t
| Dearborn Ford Price : | $26,494 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 76,417 km |
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 3.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | KNAE55LC1K6043284 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2616 |
BLACK 2019 KIA STINGER
HISTORY
An outstanding driving experience is in store with our tremendous One Owner 2019 Kia Stinger GT2 AWD Sedan on display in Aurora Black Pearl! Powered by a Twin TurboCharged 3.3 Litre V6 th
2019 Mazda CX-5 GT (A6) 4dr i-ACTIV All-Wheel Drive Sport Utility
| Dearborn Ford Price : | $25,023 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 90,661 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | JM3KFBDM9K1652006 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6C0148A |
2019 MAZDA CX-5
History
Our 2019 Mazda CX-5 GT AWD is everything you're looking for and more! Motivated by a 2.5 Litre 4 Cylinder that offers 187hp matched to a 6 Speed Automatic transmission with Sport mode and Dr
2019 Toyota RAV4 Hybrid XLE 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $33,775 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 89,150 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 2T3RWRFV2KW014218 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6T0154A |
WHITE 2019 TOYOTA RAV4
HISTORY
Get inspired by our No Accidents Reported 2019 Toyota RAV4 XLE Hybrid AWD that combines capability, a crisp design, and a compelling Super White finish! Powered by a 2.5 Litre Dynamic For
2020 Kia Sorento 3.3L SX 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $22,959 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 127,238 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 5XYPKDA51LG638489 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9K2611A |
GRAY 2020 KIA SORENTO
HISTORY
Ready for adventure, our No Accidents Reported 2020 Kia Sorento SX AWD, shown in Gravity Gray, boasts a dynamic blend of performance and refinement! Powered by an impressive 3.3 Litre V6 t
2020 Kia Sportage EX 4dr All-Wheel Drive
| Dearborn Ford Price : | $21,140 |
Price does not include taxes and licensing fees.
| Mileage: | 57,000 km |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | KNDPNCAC0L7677975 |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 5T0164A |
GREY 2020 KIA SPORTAGE
History
Our great-looking 2020 Kia Sportage EX AWD is a standout in Steel Grey! Powered by a 2.4 Litre 4 Cylinder that offers 181hp paired with a responsive 6 Speed Automatic transmission with Sp
Loading More Vehicles ...